Co nie jest celem retrospektywy

Pobierz

Skoro dokonujemy inspekcji, to towarzyszyć jej musi adaptacja.. Identyfikowane i uporządkowywane jest to, co się sprawdziło oraz to, co powinno być ulepszone.Wiem jak to boli gdy Twój pomysł na retrospektywę nie jest entuzjastycznie przyjęty przez Zespół .. Zwinna retrospektywa, w Scrumie, jest praktyką stosowaną przez zespoły do refleksji na temat sposobu pracy i ciągłego doskonalenia się w tym, co robią.Jun 28, 2022Zgodnie ze Scrum Guide, celem retrospektywy jest inspekcja działań zespołu oraz opracowanie i wprowadzenie w życie planu usprawnień wykonywanej pracy.. Poniżej .Jeżeli praktyka wskazuje, że długości przebiegów to zazwyczaj 2/3 tygodnie - całe spotkanie powinno zająć max 2 godziny.. Ponadto jest to ważny moment na zebranie opinii na temat tego, co poszło dobrze, a co nie.. Zrobienie retrospekcji, z której nie wynika żadne działanie oznacza, że… No właśnie, co to oznacza?Co jeśli opowieść o swoich marzeniach jest jedyną nadzieją na odrodzenie?. Nie połykaj go szybko.. Jeżeli nie ma zmian, lub są banalne, to nie ma Inspekcji i Adaptacji, a więc Zespół nie korzysta z największej wartości, jaką daje mu Scrum.Retrospective - retrospektywa, koncentruje się na zespole i procesach używanych dla dostarczania oprogramowania.. To ćwiczenie warto .Celem retrospektywy sprintu jest umożliwienie zespołowi scrumowemu - mistrzowi scrumowi, właścicielowi produktu i zespołowi programistów - oceny, co poszło dobrze w zakończonym właśnie sprincie, a co można poprawić..

... którego głównym celem jest zarówno dyskurs o współczesnej rzeczywistości ...Co nie poszło najlepiej?

Nie jest łatwo rozmawiać o barierach, pomyłkach lub trapiących nas przeciwnościach.. Zakończenie.. Skoro nie wyniki tu były najważniejsze, to co?. Jan 12, 2022Oczywiście Retrospektywa nie jest jedynym miejscem gdzie możemy usprawniać to jak pracujemy.. Reklama W zależności od doświadczenia zespołu, do usprawnień można dojść na wiele sposobów.Dobrze poprowadzona Retrospektywa pozwoli wam efektywniej działać, dostarczać lepsze rezultaty i przestać robić rzeczy, które nie przynoszą wartości.. Ale to bardzo dobrze - jeśli Zespół pokazuje czego potrzebuje w swoim rozwoju, jesteś w dobrym miejscu.. Z czasem może okazać się, że powtarzalne retrospektywy, prowadzone w jednej formie przestają przynosić rezultaty i charakteryzują się brakiem zaangażowania.Ważnym elementem retrospektywy jest otwartość - nie krytykujemy opinii innych, każdy ma prawo się wypowiedzieć - każde zdanie się liczy.. W ten sposób tworzymy listę nowych propozycji oraz rozwiązań.Może brakuje odpowiedniej wymiany informacji?. Zespół powinien ciągle poprawiać swój sposób działania.. Osobiście poznaję dobrze zrealizowane retro po tym, czy zespół zgodził się na przeprowadzenie konkretnych usprawnień w obszarze swojej pracy..

To nie jest czas do narzekania!Jun 23, 2021Ogólnym celem jest: umożliwienie zespołowi, jako grupie, oceny swojego przeszłego cyklu pracy.

Pytania, które należy zadać podczas zamykania retrospektywy sprintuSep 18, 2021Skoncentruj swoje Retrospektywy Sprintu na nauce, a nie na wynikach Załóżmy, że głównym celem Retrospektywy Agile jest nauczenie się czegoś, a nie tylko generowanie obszarów do poprawy.. Retrospektywy powinny zapewnić wszystkim możliwość korzystania z tablicy w celu dzielenia się swoimi opiniami.. Co możemy ulepszyć?. co jest na nim narysowane.. Dla mnie 4.5 może dla Ciebie oznaczać 3.5, itd.. Ważne jest, aby skupić się na pozytywach i określić, co działa .Technika Retrospektywy Workout Retro (NO PAIN NO GAIN) Technika powstała w momencie, kiedy szukałem sposobu przeprowadzenia spotkania dla zespołu, który się mocno rozrósł.. Obejmuje ona to, co działo się w ostatniej iteracji w zakresie ludzi, relacji, procesów oraz narzędzi.. Co powinna powiedzieć retrospektywa sprintu?. Chciałem, aby każdy z członków zespołu miał możliwość oraz przestrzeń do wyrażenia swoich potrzeb czy problemów.. Więc skupiając się na uczeniu się, a nie na wynikach, możemy wrócić do naszych punktów uczenia się podczas Retrospektywy Sprintu i zobaczyć, jakie są wyniki.Jan 16, 2021Podobnie jest z rozwojem firmy, po wdrożeniu narzędzia i reguł zarządzania projektami kluczowe jest, aby ten system kwartalnie przeglądać i zapewniać, że działa poprawnie..

... Głównym celem retrospektywy jest uzyskanie ze spotkania pomysłów na ulepszenia, które zostaną przetestowane w nadchodzącym sprincie lub kamieniu milowym.

Decyzja - głosowanie oraz dyskusja nad wyselekcjonowanymi pomysłami oraz ich implementacja.. Teatr znowu ma szansę, nie tylko na postawienie najważniejszych pytań, ale powinien zobowiązać się do szukania odpowiedzi, jeżeli chce zachować prawdziwe relacje z widzem.. Dlatego rolą Scrum Mastera jest budowanie poczucia bezpieczeństwa.Retrospektywa to z jednej strony bardzo ciekawe i owocne zdarzenie scrumowe, z drugiej natomiast trudne i męczące.. Istotą tego ćwiczenia jest przejście i zastanowienie się każdego z uczestników na każdy z zaproponowanych tematów.Aug 16, 2022Rzecz w sumie oczywista (ale widać nie do końca, skoro w końcu trzeba było o tym napisać): retrospekcja ma owocować działaniami, jakie podejmiemy w kolejnym sprincie.. Celem Retrospektywy jest ciągłe doskonalenie sposobu pracy projektowej.. Celem retrospektyw jest pomaganie zespołom w ciągłym ulepszaniu ich pracy.. Z pomocą moderatora (Scrum Mastera) samodzielnie dochodzą oni do źródła problemu.. Jednak, żeby to osiągnąć potrzebujecie otwartości, szczerości i wzajemnego zaufania.. Retrospektywa miała stać się pewnego .Dec 27, 2021.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt