Powstanie styczniowe prezentacja multimedialna

Pobierz

urodził się w.. Wybuch powstania został przyspieszony na skutek branki,obejmującej szczególnie zaangażowaną politycznie młodzież.. miejsce w III Zagłębiowskim Konkursie na prezentację multimedialną "Śladami Stefana Żeromskiego".. Powstanie styczniowe W roku 1863 wybuchło największe z polskich powstań narodowych - powstanie styczniowe.. Powstanie Krakowskie.. Ku I wojnie światowej - czerwiec 1914 rok.. Ogłoszony Manifest do Narodu wzywał wszystkich do walki przeciw rządom carskim.. Nauka zdalna.Prezentacja multimedialna, liczne materiały audiowizualne oraz bezpośredni kontakt z eksponatami przybliżają te wydarzenia.. W wyniku bitwy w ręce Polaków trafił sprzęt wartości 200 milionów marek niemieckich, będący największym łupem wojennym w dziejach polskiego oręża.powstania listopadowego [na monecie dwuzłotowej] oraz styczniowego [na pie-częci Rządu Narodowego] (A. Znamierow-ski, Insygnia, symbole i herby polskie, s. 127) SYMBOL ORŁA BIAŁEGO W CZASIE ZABORÓW Krzyż Srebrny (V klasy) Orderu Virtuti Mi-litari.. Prezentacja wykonana przez Sarę Bagińską z klasy 2b V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im.. 66.Plik Powstanie styczniowe 1863 64.ppt na koncie użytkownika lisowski2606 • folder Prezentacje multimedialne - historia cz. II • Data dodania: 1 lip 2011Powstanie Styczniowe Polskie powstanie narodowe przeciwko Imperium Rosyjskiemu, ogłoszone Manifestem 22 stycznia wydanym w Warszawie przez Tymczasowy Rząd Narodowy..

podporucznika.Powstanie styczniowe - prezentacja - YouTube.

POBIERZ.. Tylko w naszym vortalu znajdziesz ogrom wiedzy przedstawiony na slajdach prezentacji.Świat prezentacji to vortal zawierający prezentacje multimedialne przeznaczone nie tylko dla uczniów, ale i nauczycieli.. Dziś chcemy świętować wspólnie 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.Do pobrania prezentacja pt. "Życie w wiecznym mieście" (format .ppt) opracowana przez uczniów klasy IB.. Odtąd w jego twórczości zdecydowanie dominowały wydarzenia historyczne.. Kanclerza Jana Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej.. Order ustanowił Stanisław August Poniatowski w 1792 r. po bitwie pod Zieleń-cami.- Powstanie styczniowe - Bogowie starożytnej Grecji i Rzymu - Historia rycerstwa polskiego - Jagiellonowie na tronie Polski - Starożytny Rzym - Ustrój polityczny Polski - Insurekcja kościuszkowska - Odkrycie Ameryki - Początki Rzymu - Powstanie listopadowe - Rozbiory Polski - Wielcy odkrywcy FIZYKA - Astrofizyka - Dynamika - Fale .prezentacja multimedialna do pobrania: 3: 2: powstanie styczniowe skutki: 2: 3: umcs matematyka rekrutacja: 2: 4: umcs matematyka i finanse: 2: 5: powstanie styczniowe przebieg: 2: 6: prezentacja multimedialna program: 2: 7: powstanie styczniowe historia: 2: 8: prezent dla trzynastolatka: 1: 9: branka historia: 1: 10: stypendium socjalne umcs: 1POLSKIE POWSTANIA NARODOWE Część 2 * * Powstanie Krakowskie (22.02-3.03.1846) i Rabacja Galicyjska Rząd Narodowy Rzeczpospolitej Polskiej 22 II 1846 Ludwik Gorzkowski, Jan Tyssowski, Aleksander Grzegorzewski Manifest: wezwanie do walki o niepodległość ( fałszywa informacja o trwaniu powstaniu w całej Polsce) zapowiedź zniesienia przywilejów i różnic stanowych oddanie chłopom .Powstanie styczniowe wybuchło w nocy z 22 na 23 stycznia 1863 r. ..

Branka i wybuch powstania styczniowego.

prezentacja multimedialna o polsce 14Jubileuszowy Rajd "Szlakiem Powstania Styczniowego" 09.02.2017.. W lutym 1863 roku Mierosławski przybył do Polski by zostać dyktatorem powstania styczniowego.. Postawy kobiet w powstaniu styczniowym" Kobiety odegrały w powstaniu znaczną rolę: przewoziły korespondencję, ukrywały konspiratorów, rwały szarpie, karmiły i odziewały powstańców, jak np.Świat prezentacji to vortal zawierający prezentacje multimedialne przeznaczone nie tylko dla uczniów, ale i nauczycieli.. Powstanie upadło ostatecznie w 1864 r.Powstanie Listopadowe rok.. Często świadomie umieszczał jakąś postać w scenie,Obaj pochodzili z Lublina, a inscenizacja ma przybliżyć ich historię, związaną z walką o wolność Polski.. Tegoroczna impreza miała jubileuszowy charakter i odbyła się w sobotę 4. lutego br. w pięknej zimowej scenerii.Prezentacja multimedialna - stworzenie odpowiedniej atmosfery do wspólnego przezywania spotkania (wybór dowolny) Powitanie .. Decyzją Józefa Piłsudskiego, który był zafascynowany fenomenem powstania 1863 roku i "rządów powstańczej pieczątki", specjalna komisja w grudniu 1919 roku przyznała 3644 osobom prawa weteranów.Zryw listopadowy zakończył się bolesną klęską.. ja bym ci proponowaŁa tak: zaczynasz od powstania styczniowego..

na 1 stonie tylko zdjĘcia z powstania styczniowego.

150. rocznica Powstania Styczniowego" - YouTube.Wybuch Powstania Styczniowego.. Jana Kochanowskiego w Rzeczycy.. V .Prezentacja multimedialna Polecenie 1 Zapoznaj się z galerią zdjęć interaktywnych i odpowiedz na pytanie: jakie zadania stały przed literaturą pozytywistyczną?Wystawa i prezentacja multimedialna nt. Powstania Styczniowego.. na kolejnych kilku slajdach piszesz o tym powstaniu, co siĘ staŁo, na czym polegaŁo, kto dowodziŁ wojskami itd.Austriaków czy powstanie styczniowe wywarły na nim ogromne wrażenie i zmieniły kierunek jego zainteresowań.. Jeden z największych konfliktów w dziejach Europy okazał się zbawienny dla Polaków, którzy od ponad stu lat oczekiwali upragnionej niepodległości.. Praca zajęła 3 .. No i zaczynamy!. woj. łódzkie .. Uroczysta akademia, prezentacja obrazów związanych z tematyką powstańczą oraz zapalenie zniczy pod obeliskiem przy Urzędzie Gminy.. Powstanie Styczniowe.. Gimnazjum im.. Prezentacja programu PowerPoint .Stefan Żeromski - prezentacja konkursowa.. Po dwóch przegranych starciach pod Krzywosądzą i Nową Wsią (Kujawy) i konflikcie z Marianem Langiewiczem postanowił złożyć dyktaturę i zdecydował się na powrót do Paryża, skąd rozprzestrzeniał informacje o fatalnym zorganizowaniu powstania w Polsce.Prezentacja multimedialna na temat:" Czasy stanisławowskie".. Konferansjer 2: Dzień 11 listopada to święto naszej Ojczyzny i wszystkich tych, którym przyszło żyć w kraju nad Wisłą..

W nocy z 22 na 23 stycznia 1863 roku wybuchło powstanie.

Rzeczyca .. 1826. roku na ziemiach zagarniętych przez Rosję, babcia wychowywała go w wierze, patriotyzmie i pobożności, po studiach rozpoczął karierę wojskową w armii rosyjskiej, awansował na.. 22 stycznia 2013 roku .. Nie pomogło bohaterstwo i poświęcenie Polaków.. Obrazy Matejki nie stanowią wiernego odtworzenia zdarzeń, a raczej ich interpretację.. Spektakl wypełnią wspomnienia Józefata i Franka Barszczewskich, prezentacje multimedialne, oraz muzyka z okresu powstania styczniowego i utwory między innymi: Chopina, Moniuszki czy Paderewskiego.Bitwa rozegrana w dniu 6 stycznia 1919 r. podczas Powstania Wielkopolskiego o wieś Ławica pod Poznaniem (obecnie w granicach Poznania), gdzie zlokalizowane było niemieckie lotnisko wojskowe.. Tylko w naszym vortalu znajdziesz ogrom wiedzy przedstawiony na slajdach prezentacji.1864 upadek powstania styczniowego, likwidacja autonomii Królestwa Polskiego i powstanie Kraju Przywiślańskiego, ukaz carski o uwłaszczeniu chłopów 1867 autonomia Galicji wojna francusko-pruska 1871 zjednoczenie Niemiec, Otto von Bismarck kanclerzem 1882 powstanie trójprzymierza Wydane zostały także.Przyczyny, przebieg i skutek powstania styczniowego w regionie świętokrzyskim w latach 1863 - 1864Doświadczenia wyniesione z powstania styczniowego i klęski polskich nadziei niepodległościowych miały oddziaływać na kolejne pokolenia Polaków, kształtując ich świadomość zbiorową.. Szkoła Podstawowa nr 1 w Pruchniku.. (Klasy VI) NAUKA ZDALNA - Pierwsza wolna elekcja oraz Powtórzenie wiadomości.. Prezentacja przygotowana na obchody 150 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego, które odbyły się w Gimnazjum Samorządowym nr 2 w Bolesławcu.Prezentacja multimedialna z wystawy ".. To już 20 lat jak turyści z Oddziału PTTK w Żarnowie, wędrują podczas kolejnych edycji rajdu "Szlakiem Powstania Styczniowego" trasami gminy Aleksandrów..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt