Sprawdzian 1 europa i świat podczas ii wojny światowej

Pobierz

Rozpad systemu kolonialnego.. "Świat po II wojnie światowej" Opis: Pobierz sprawdzian, lub odpowiedzi do testu "Świat po II wojnie światowej" grupa testu A i B dla klasy 8, .PDF, Sprawdzian dostępny jest w formacie PDF, gotowy do wydrukowania.Władze polskie podczas II wojny światowej str. 187 - 193.. Świat w latach 1918 ?. Ćwiczenia znajdujące się na stronie są na zasadzie wyboru poprawnej .1.. Świat na drodze ku wojnie Daty - najważniejsze wydarzenia Data Wydarzenie Temat 1.. A. rząd londyński.. II wojna światowa wybuchła 1 września 1939 roku, gdy Niemcy zaatakowali Polskę.. Europa i świat po I wojnie światowejSprawdzian 5.. D. udział wojsk międzynarodowych w wojnie w Korei.. 5.II wojna światowa - największa wojna światowa w historii, trwająca od 1 września 1939 roku do 2 września 1945 roku (w Europie do 8/9 maja 1945 roku).. ZSRR w dwudziestoleciu międzywojennym 6.. Odbudowa powojenna i wielki kryzys 3.. Skutki II wojny światowej.. Świat w latach 1918 ?. 18.01.1919 r.POLACY PODCZAS II WOJNY ŚWIATOWEJ .. Europa i świat na przełomie XX i XXI wieku; Wyzwania współczesnego świata; Poznać przeszłość.. Przywódcą którego państwa zostałbyś podczas II .DZIAŁ VI.. c. koszty prowadzenia działań bojowych pochłonęły ogromne sumy pieniędzy.. Sprawdzian 2 Wojna Światowa polecany jest uczniom 8 klasy szkoły podstawowej.Rocznica wybuchu II wojny światowej to świetna okazja, żeby sprawdzić swoją wiedzę o największym globalnym konflikcie w historii..

Europa i świat po I wojnie światowej.

Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.1 Europa i świat podczas II wojny światowej - powtórzenie wiadomości.. Rozwiąż krzyżówkę i wyjaśnij hasło.. Świat po II wojnie światowej.. 1939 Test Polska podczas I wojny światowej.1 Świat po I wojnie światowej lekcja powtórzeniowa Tematy: 1.. (kapitulacja Niemiec), a na Świecie (zrzucenie bomby atomowej na Hiroszimę i Nagasaki, kapitulacja Japonii) 2 września 1945r.. Europa i świat na przełomie XX i XXI wieku Europa i świat na przełomie XX i XXI wieku str. 344 .. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.. Dokładny i szczegółowy test, dzięki któremu sprawdzisz swoją wiedzę z tego okresu.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Świat po 1 wojnie światowej - sprawdzian i nie tylko Bez względu jednak na to, czy ktoś znajduje się w klasie humanistycznej czy nie, musi zdobyć podstawową wiedzę historyczną, przykładowo umieć opisać świat po 1 wojnie światowej.. Jej teatr działań wojennych objął prawie całą Europę, wschodnią i południowo-wschodnią Azję, północną Afrykę, część Bliskiego Wschodu i wszystkie oceany.Niektóre epizody wojny rozgrywały się nawet w Arktyce i Ameryce .3..

Świat po II wojnie światowej.

Schemat Sytuacja gospodarcza Europy po zakończeniu I wojny światowej - plik pdf .. Rozdział 12.. POLSKA I ŚWIAT W II POŁOWIE XX WIEKU .. Odbudowa powojenna i wielki kryzys 3.. Dział: 2.. Rozwiąż nasz quiz i sprawdź, jak dobrze znasz historię .Sytuacja po zakończeniu II wojny światowej.. Popularne sprawdziany, testy i książki nauczyciela "Słowa na start" 4,5,6 (Język Polski)Grupa A | strona 1 z 4 EUROPA I ŚWIAT PO I WOJNIE ŚWIATOWEJ - SPRAWDZIAN WIADOMOŚCI Wymień trzy postanowienia traktatu wersalskiego dotyczące Niemiec.. 2.Test System wersalski.. Droga ku wspólnej Europie; 1.. Nazwisko sowieckiego komisarza spraw zagranicznych, który w 1939 r. podpisał paktPodam Ci najważniejsze informacje: 1. d. wojna pozostawiła po sobie setki tysięcy inwalidów, sierot i bezdomnych.. Rozkład materiału - rozdział VI.. ZSRR w dwudziestoleciu międzywojennym 6.. Ład wersalski 1.. 1939 Test Sprawdzian 03.. Kultura okresu międzywojennego 6.6.. Rozdział V Polska i świat po II wojnie światowej str. 219 .. Europa i świat na przełomie XX i XXI wieku Europa i świat na przełomie XX i XXI wieku str. 344 .II wojna światowa zebrała najobfitsze żniwo życia ludzkiego w historii świata.W ciągu 6 lat wojny zginęło ponad 60 milionów ludzi, co stanowiło około 3% całkowitej liczby ludności na świecie (ok. 2,3 miliarda).Poniższe tabele przedstawiają straty ludzkie poniesione przez poszczególne państwa.Mam wielka prośbę, potrzebuję sprawdzianów do klasy 1 liceum z historii Poznać przeszłość wiek XX, do działu polska i świat po II wojnie światowej, Błagam o pomoc :) 2014-05-17 12:52:52 Sprawdzian z historii .Plik TEST A polacy podczas II wojny światowej.doc na koncie użytkownika Anngellaa • folder rozdział IV • Data dodania: 14 cze 2013 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Plik POLSKA I ŚWIAT PODCZAS II WOJNY ŚWIATOWEJ.docx na koncie użytkownika dorotkar • folder SPRAWDZIANY • Data dodania: 15 maj 2013 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Sprawdzian 5..

Daleki Wschod po II wojnie światowej.

Zobacz: Regulamin .B.. podział Palestyny na część żydowską i arabską.. Etapy wojny obronnej Polski.. Temat 3.. W praktyce konflikt przeniósł się na inne obszary rywalizacji międzypaństwowej, doprowadzając do nowych podziałów i wykształcenia dwóch przeciwstawianych sobie bloków polityczno-militarnych.Seria: Wczoraj i dziś - sprawdzian.. Konflikty na .Sprawdzian historia klasa 8 dział 3 - Świat po II wojnie światowej; Sprawdzian historia klasa 8 dział 4 - Polska po II wojnie światowej; Sprawdzian historia klasa 8 dział 5 - Upadek komunizmu; Sprawdzian historia klasa 8 dział 6 - Polska i świat w nowej epoce; Biologia.. Czy rozpoznasz tych 45 legendarnych wrestlerów .. Europa po I Wojnie Światowej Test Charakterystyka polityki państw totalitarnych Test Kultura, nauka i sztuka okresu międzywojennego Test Sprawdzian 01.. Pierwszym polskim rządem, który po zakończeniu II wojny światowej zyskał uznanie międzynarodowe, był (0-1 p.). a. podczas wojny życie straciło ponad 50 mln ludzi.. Wiek XX na stronie wydawnictwa Nowa Era.. Temat 4.. System wersalski 2.. Instrukcje dla grup - plik pdfCzy przypasujesz 30 polskich nazw państw Europy.. b. rejony objęte działaniami wojennymi uległy zniszczeniom.. B. Tymczasowy Rząd Jedności .Sprawdzian 1.. Materiał zawiera 28 ćwiczeń, w tym 28 interaktywnych,odpowiedzi na pytania, rozstrzygnięcie prawda fałsz, uzupełnienie tekstu oraz 4 polecenia dla ucznia..

Zakończenie I wojny światowej.

System wersalski 2.. Wersja A i B - plik pdf.. Kryzys demokracji w Europie 5.. "Polacy podczas II wojny światowej" Opis: Pobierz sprawdzian, lub odpowiedzi do testu "Polacy podczas II wojny światowej" grupa testu A i B dla klasy 8, .PDF, Sprawdzian dostępny jest w formacie PDF, gotowy do wydrukowania.Rozdział IV Polacy podczas II wojny światowej str. 179 - 218 Polacy podczas II wojny światowej.. Ziemie polskie, armie i bitwy, które toczyli Polacy podczas IIWŚ.. C. wprowadzenie Europejskiego Planu Odbudowy.. Kryzys demokracji w Europie 5.. Zakończenie II wojny światowej nie wszędzie przyniosło oczekiwany pokój.. Sprawdziany na podstawie podręcznika Puls życia wydawnictwa Nowa Era.Materiał składa się z sekcji: "Polska i świat w okresie II wojny światowej", "Polska i świat w okresie II wojny światowej", "Historia alternatywna".. Droga ku wspólnej Europie - notatka ; Temat 2.. 11.11.1918 r. Podpisanie rozejmu w Compiegne - koniec I wojny światowej.. VI dział - wymagania zgodne z Nową Podstawą Programową (NPP) Temat 1.. Świat z latach 1918 - 1939 Test Sprawdzian 02.. Wersja B - plik pdf | plik doc Klucz 1.. W Europie kończy się 8 maja 1945r.. Najważniejsze bitwy kampanii wrześniowej (daty, miejsca, ewentualnie dowódcy, wynik [wygrana/klęska wojsk polskich]).. Wybuch II wojny światowej.. W tej wojnie wzięło udział 61 państw.Test o roli polaków jaką odegrali w trakcie II Wojny Światowej.. Położenie międzynarodowe Polski w przededniu wojny (latem 1939 roku)..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt