Test z miesięcy po niemiecku

Pobierz

Występują tylko drobne różnice w pisowni i wymowie.. Januar - Styczeń Februar - LutyPo zakończonej nauce będziesz mógł się przekonać, jak naprawdę skuteczne są fiszki jeżeli chodzi o naukę miesięcy po niemiecku.. Jun - Juni - CzerwiecQuiz z działu Niemiecki czeka na Ciebie!. Liczebniki porządkowe występują z rodzajnikiem określonym (tak jak w powyższym przykładzie), wskazującym oraz zaimkiem dzierżawczym i odmieniają się jak przymiotniki.. Materiał wzbogacony o ćwiczenie interaktywne.Miesiące po niemiecku przydają się naprawdę często począwszy od informacji w telewizji, a skończywszy na zwykłej koleżeńskiej pogawędce.. Możesz skorzystać z naszego darmowego testu, i zagrać w grę która sprawdzi Twoje umiejętności.COVID-19: Niemcy.. Pytania .. Jan - Januar - Styczeń.. Zwykłe pytania; Sondy&Ankiety; Kategorie .. wg Kalinareszka.. i_kleinszmidt_09266.Miesiące po niemiecku - Połącz w pary.. Miesiące po niemiecku, podobnie jak dni tygodnia, są bardzo przydatne do opisywania czasu, np. podczas podawania daty po niemiecku.. szybkie testy antygenowe: najwcześniej 48h przed planowaną godziną lądowania w Niemczech.Od 1 sierpnia 2021 r. podróż przez Niemcy jest możliwa co do zasady tylko z negatywnym wynikiem testu.. Kilka przykładów:Miesiące po niemiecku są rodzaju męskiego, czyli łączą się z rodzajnikiem "der".. Poniżej znajduje się wiele przetłumaczonych przykładowych zdań zawierających tłumaczenia "DWÓCH MIESIĘCY OD TEGO" - polskiego-niemiecki oraz wyszukiwarka tłumaczeń polskiego.Jahreszeiten auf Deutsch.lato - der SommerNajlepsza szybka nauka i kurs niemieckiego za darmo.Ni..

Miesiące po niemiecku.

Po nauczeniu się nazw miesięcy zapraszam do rozwiązania prostego ćwiczenia online.. Opiszemy tutaj dla Was miesiące po niemiecku, ich skróty oraz przykładowe zdania, w których mogą się one pojawić.Skróty miesięcy po niemiecku.. Bez problemu będziesz wymieniał także pory roku po niemiecku, takie jak der Winter, czy der Sommer.Start studying 2 NIEMIECKI - SPRAWDZIAN Z DZIAŁU 1 pory roku i miesiące.. Zgodnie z przepisami, które niemiecki rząd wprowadził już w sierpniu br. wjazd do Niemiec jest możliwy tylko z negatywnym wynikiem testu, zaświadczeniem o szczepieniu przeciw Covid-19 lub byciu ozdrowieńcem.Mimo, że Niemcy nie prowadzą stałych kontroli na granicy to brak .Tłumaczenie słowa 'kartkówka' i wiele innych tłumaczeń na niemiecki - darmowy słownik polsko-niemiecki.Klasa 1 Matematyka miesiące.. Już po chwili nauki będziesz wiedział, że poniedziałek to der montag, a styczeń po niemiecku to der Januar.. Pisze się je zawsze wielką literą.. Oto wzór odmiany po rodzajniku określonym i wskazującym:Obostrzenia na granicy z Niemcami: Kwestia kontroli na granicy i kary za brak testu po wjeździe do Niemiec.. Miesiące i pory roku po niemiecku..

Sam miesiąc po niemiecku to Der Monat.

Poniższa lista powinna wszystko wyjaśnić.. Ale dochodzi oczywiście gramatyka i ponieważ każdy miesiąc jest rodzaju męskiego (der) a po "in" mamy celownik (Dativ) to będzie "im" (skrót od "in dem")": im Januar.. Wszystkie wyrażenia łączą się z konkretnymi dla nich przyimkiem jak przedstawiliśmy w tabeli poniżej.. Nie lubię kwietnia.Mimo skreślenia Polski z listy obszarów ryzyka, wejście na pokład samolotu lecącego do Niemiec będzie nadal związane z okazaniem negatywnego wyniku testu: testy muszą być wykonane PRZED wejściem na pokład - liczy się czas pobrania próbki.. Osoby przebywające w Niemczech i podejrzewające u siebie objawy zakażenia (gorączka, kaszel, duszności i problemy z oddychaniem) powinny kontaktować się telefonicznie z lekarzem rodzinnym, z infolinią lekarską pod numerem telefonu 116 117 lub właściwym urzędem ds. zdrowia (niem.Dni tygodnia po niemiecku są postawą o której należy pamiętać ucząc się niemieckiego.. Rozwiązuj quizy, testy, głosowania lub stwórz swoje własne.Nazwy miesięcy po niemiecku - Die Monatsnamen auf Deutsch.. Szybkie testy antygenowe mogą być wykonane najwcześniej 48h (testy PCR, LAMP, TMA 72h) przed przyjazdem do Niemiec.. im Jaunuar - w styczniu, im Februar - w lutym , im März - w marcu, im April - w kwietniu, im Mai - w maju, im Juni - w czerwcu, im Juli - w lipcu, im August - w sierpniu, im September - we wrześniu, im Oktober - w październiku, im November - w listopadzie , im Dezember - w grudniu,28 fiszek zawartych w lekcji pomoże Ci szybko i skutecznie zapamiętać wszystkie miesiące po niemiecku..

Miesiące i pory roku po niemiecku DRAFT.

przed południem.Miesiące po angielsku: Miesiące po niemiecku: Tłumaczenie: January: Januar: styczeń: February: Februar: luty: March: März: marzec: April: April: kwiecień: May: Mai: maj: June: Juni: czerwiec: July: Juli: lipiec: August: August: sierpień: September: September: wrzesień: October: Oktober: październik: November: November: listopad: December: Dezember: grudzieńplay der zweitausenderste.. Sporty po Polsku #5 Rysunek z opisami.. wg Karolekarturek2.Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Jakie są po niemiecku miesiące i liczby?. Możesz skorzystać z naszego darmowego testu, i zagrać w grę która sprawdzi Twoje umiejętności.Miesiące po niemiecku są z nazwy bardzo podobne do nazw miesięcy po angielsku, też to zauważyliście?nazwy miesięcy po niemiecku Jak po niemiecku powiemy "w styczniu"?. Szkoła - zapytaj eksperta (1182) Szkoła - zapytaj eksperta (1182) Wszystkie (1182) Język angielski (743) Język polski (210) Matematyka .Po zakończonej nauce będziesz mógł się przekonać, jak naprawdę skuteczne są fiszki jeżeli chodzi o naukę miesięcy po niemiecku.. Wszyscy Happy po polsku.. Pory dnia: am Morgen.. dwudysięczny pierwszy.. / Lipiec jest najcieplejszym miesiącem w roku.. Przydają one się na każdym kroku, na przykład w planie lekcji, określaniu swoich planów na najbliższe dni, lub podawaniu daty po niemiecku..

Poniżej umieszczam listę tłumaczeń 12 miesięcy.

Miesiące po niemiecku w postaci skrótów pojawiają się np. w małych kalendarzach.. dziesięciotysięczny.. Szybkie testy antygenowe muszą spełniać kryteria Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) tj. czułość ≥ 80%, swoistość ≥ 97%.Na dzisiejszej lekcji zapoznacie się ze zwrotami, które pomogą ustalić Wam porę dnia, dzień tygodnia czy miesiące po niemiecku.. Poznasz także pory roku po niemiecku i nie będziesz miał żadnych problemów z ich określeniem.. Tworząc zapisujemy pierwsze 3 litery z nazwy danego miesiąca.. Pory roku - die Jahreszeiten słownictwo w języku niemieckim.. "W" w połączeniu z miesiącami to w niemieckim "in"..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt