Historia sztuki starożytna grecja test

Pobierz

Czym kanon jest?. .Matura - Starożytna Grecja, test z historii .. Test o starożytnej Grecji, na poziomie 2 klasy liceum ogólnokształcącego, poziom rozszerzony, nowa podstawa programowa.. Tradycyjnie za początek starożytności uznaje się powstanie cywilizacji opartej na przekazie .Jaczynowska- Historia starożytna • Grecja • pliki użytkownika Patrice91 przechowywane w serwisie Chomikuj.plKultura i sztuka Greków w starożytności.. Masz jakieś uwagi.Starożytna Grecja Cały filmSztuka starożytnej Grecji i Rzymu.. Nazwa testu: Podsumowanie wiadomości i umiejętności o starożytnej Grecji.Starożytna Grecja klasa 5 HISTORIA - Grecja kl. 5 - Starożytna Grecja - Grecja- pojęcia - Starożytna Grecja - was / were ;there was/there wereStrona zawiera materiały do nauki historii i wiedzy o społeczeństwie: (notatki, podręcznik, źródła, quizy) oraz tematyczną bibliografię artykułów z miesięcznika "Mówią Wieki"Materiał składa się z sekcji: Ważne daty, omówienia historii sztuki w Grecji: Malarstwo wazowe, Architektura grecka, Kariatydy, Rzeźba grecka, ilustracja z 18 punktami interaktywnymi - Akropol, 9 zadań interaktywnych, 1 polecenie otwarte, słownik pojęć, słownik łacińsko-polski, galeria dzieł sztuki, bibliografiaNarodziny i rozwój teatru w starożytnej Grecji wiązały się z kultem i świętami ku czci boga wina i winnej latorośli Dionizosa..

#grecja #starozytna #starozytnosc.

J.K 2 lata temu.. 315 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Mówi się, że domy Greków budowane były z umiarem, gdyż ich życie znało umiar.. Na początku każdej strony znajduje się wersja pdf gotowa do pobrania.. test > Kultura starożytnej Grecji.. Test: Starożytna grecja - daty Test zawiera najważniejsze daty w historii starożytnej Grecji.Test zawiera 20 pytań.. 776 rok p.n.e. - w Olimpii organizowane są pierwsze igrzyska, które powtarzano również w latach późniejszych, po to by uczcić króla bogów - Zeusa.Na czas ich trwania wprowadzono tzw. święty rozejm, na mocy którego w całym państwie obowiązywał zakaz prowadzenia wojen.. Zawiera 89 pytań.. Pytanie 1 /11.. Czas jej trwania określa się na lata od ok. 1200 r. p.n.e. do I w. p.n.e. .Test- starożytna Grecja.. Jedynym źródłem waszej wiedzy o sztuce..

Wideo ma być szybkim i wygodnym sposobem powtórki dzieł sztuki.

Kończy się wraz z podbojem Grecji przez Rzymian.2.. Przedstawienia teatralne wywodziły się w starożytnej Grecji z: kultu Apolla, boga opiekuna sztuk kultu Dionizosa, boga wina tradycji egipskich i mezopotamskich rozwoju sztuk literackich.Rozwiąż test: I. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Starożytna Grecja, test z historii sztuki Starożytna Grecja - kanon.. 41 pyta .Starożytna Grecja - jak wiele o niej wiesz?. W trakcie obchodów Dionizji organizowano konkursy, w których wystawiano tragedie, komedie i dramaty satyrowe.Starożytna Grecja klasa 5 HISTORIA - Test Historia Grecja Ateny - Starożytna Grecja - Grecja - historia - Starożytna Grecja - Grecja- pojęciaZapraszam do korzystania z mojego archiwum materiałów do nauki historii sztuki.. Miało to miejsce około 1200 roku przed naszą erą.. Badając sztukę starożytnych Greków trzeba wiedzieć, ze ich sztuka odzwierciedlała po części ich życie..

... Warto znać sztukę antyku, bo zajmuje ona istotne miejsce w historii sztuki.

Kultura i sztuka starożytnej Grecji.. Historycy uważają, że kres starożytnej kultury greckiej nastąpił dopiero w I wieku przed naszą erą.. Najważniejsze nazwiska artystów i dzieła sztuki oraz przydatne terminy z podziałem na epoki i style: Prehistoria / sztuka starożytnej Mezopotamii / sztuka egejska / sztuka etruska Sztuka starożytnego Egiptu Sztuka starożytnej Grecji .Fundacja Atelier | atelier.org.plKiedy wskutek m.in. najazdu Dorów upadła kultura mykeńska, to zaczęła rozwijać się sztuka w starożytnej Grecji.. O czym należy pamiętać korzystając z kanonu?. Materiałem pomocniczym w nauce do egzaminu maturalnego i dyplomowego na poziomie podstawowym.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Test zawiera zbiór dzieł starożytnej Grecji..

Zbiorem dzieł uznanych przez nauczycieli historii sztuki za ważne dla danego okresu.

HIstoria Starożytnej Grecji to moja pięta Achillesowa c: Odpowiedz.. Przygotowanie do matury z historii sztuki - pytania z zakresu Starożytna Grecja, Rzym, Egipt + kultura egejska i etruska.. Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 129336 razy.. Dział: Starożytna Grecja.. Korzystanie z serwisu wymaga aktywowania obsługi plików cookie.. Wtedy to Rzymianie podbili Grecję.Starożytność - okres w historii Bliskiego Wschodu, Europy i Afryki Północnej nazywany też antykiem (tylko w odniesieniu do Grecji i Rzymu) i obejmujący dzieje tych regionów od powstania pierwszych cywilizacji do około V wieku n.e. .. Aby uzyskać dostęp do testu, proszę aktywować obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki, a następnie kliknąć "Odśwież".test > Starożytna Grecja Ważne pojęcia: Kultura minojska - rozwinęła się na Krecie w IV/III-II tysiącleciu p.n.e., Minojczycy znali pismo (pismo linearne A); według mitologii król Minos rozkazał Dedalowi zbudować w Knossos labirynt dla swojego syna, MinotauraKultura starożytnej Grecji zaczęła rozwiją się po upadku kultury mykeńskiej której to przyczyną upadku był najazd Dorów.. Idealne do rozwiązywania dla osób przygotowujących się do matury z historii sztuki Zawiera 47 pytań.. Ramy czasowe tego okresu nie są ściśle określone.. Tylko prawdziwa psiara zda ten test!. Przerwij test..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt