Opisz sytuację w której staś i nel spotkali lwa

Pobierz

Opisz Zastrzelił Gebhra i Chamisa.. 2010-05-12 .Z całej wyprawy przeżył tylko Nasibu, który dołącza do Stasia i Nel.. Zastrzelił lwa, a potem wszystkich porywaczy.Przydatność 80% Przygoda Stasia i Nel "W pustyni i w puszczy".. Myślę,że najciekawsza przygoda Stasia i Nel odbyła się ze słoniem Kingiem.Zaczęła się ona od długiej wędrowki dzieci wraz z dwoma murzynami Meą i Kalim.Po paru godzinach chodzenia zauwarzyli słonia, ktory był uwięziony w dużym wąwozie.Lew ma ogromną głowę i kudłate piersi.. daje 40 pkt.Odpowiedź: Staś i Nel spotkali lwa gdy porywacze wieźli ich przez pustynię,wtedy Staś zabił lwa,a potem porywaczy.. b) Ukradł .Na brzegach tych wąwozów widywali wielkie małpy, a niekiedy lwy i pantery, które gnieździły się w jaskiniach skalnych.. - Zaznacz w książce gragmenty opisujące Stasia i Nel - pochodzenie, cechy charakteru, zdolności, umiejętności, stosunek do innych.. dwie sytuacje, w których Staś i Nel spotkali lwa.. Swoje opisy możesz wzbogacić ciekawymi ilustracjami.W 2001 Wiesław Kot, w ramach cyklu Fakty i Mity, napisał książkę W pustyni i w puszczy - prawda i legenda, w której opisał m.in. okoliczności powstania powieści, historię jej zdobywania popularności - również za granicami kraju, pierwsze i ostateczne próby ekranizacji itp.Doktór, który z każdym dniem przywiązywał się coraz mocniej do małej Nel, przejmował się tak dalece wszystkiem, co jej najbardziej groziło, że co pewien czas musiał pokrzepiać się kilku łykami »brandy«, a gdy Staś jął opowiadać, jak o mało nie stała się łupem straszliwego »wobo«, czyli »abasanto«, porwał .Dziewiątego dnia okazało się, że Smain rozdzielił swój oddział na dwie części, więc nie wiedzieli, czy dobrze idą..

dwie sytuacje, w których Staś i Nel spotkali lwa.

Gebhr chce rzucić na pożarcie Kalego, a jeżeli to nie wystarczy drapieżnikowi - Stasia i Nel.. Staś odważnie odmówił podkreślając, że jest chrześcijaninem.. Staś stał nieruchomo z błędnym wzrokiem.. 2011-12-01 18:47:16; Po jakiej pustyni w ostatniej podróży maszerowale Nel i Staś w książce w pystyni i w puszczy?. Staś zabija go celnym strzałem między oczy.Staś wówczas podjął drastyczną decyzję o zabiciu zwolenników Smaina.. Przeżyli oni wiele przygód.. Przypomina sfinksa, który zdobi wejścia do świątyń egipskich.. Gebhr chciał przenocować.. W Wąwozie, na drodze karawany leży lew.. Całą siłą woli przemógł bezwładność nóg, przesunął się dalej i mierząc w środek czoła bestii, pociągnął za cyngiel.. Sztucer jest w rękach Stasia.. 14) W jaki sposób Staś zabił porywaczy?. Nel bała się go, gdyż po raz pierwszy widziała jak zabił ze .Staś i Nel na swojej drodze spotykają na przykład groźnego "wobo" - tajemniczego drapieżnika z rodziny kotów, którego miejscowi uważają za straszliwszego od lwów.. 2.Chronił ją przez całą podróż przez Afrykę północno - wschodnią.. 1.Dbał o Nel podczas porwania.. Staś i Nel podróżowali konno i na Kingu od wioski Wahimów do wybrzeża Oceanu Indyjskiego.- Opisz 2 sytuacje, w kt\orych Staś i Nel spotkali lwa..

Opisz dwie sytuacje, w których Staś i Nel spotkali lwa.

chełpliwy.. Nie do końca wiadomo, jakie to mogło być zwierzę, niektórzy twierdzą, że Sienkiewicz miał na myśli serwala.. - Cechy powieści podrożniczej.. W obronie Nel gotów był stawić czoło całemu światu.. KLASA VII .Staś wówczas podjął drastyczną decyzję o zabiciu zwolenników Smaina.. Swą odwagą zawstydził Mahdiego, gdyż wszystkim wiadome było, że takie nieposłuszeństwo karane jest śmiercią.Nel płacze nad Kalim, którego Gebhr bije do krwi.. a) Zabił lwa i wykorzystując sytuacje zabił porywaczy.. Zupełnie oswojony King chodzi za małą Nel jak pies za swym panem.. 2.Wymyślał nieprawdopodobne historie o swoich przygodach.. Popiera go Chamis, który widział w Port Saidzie, jak chłopiec poluje.. Zabił lwa.a) Idrys.. nie bój się.Na czym jeździły Staś i Nel podczas podróży.. W tej sytuacji Staś wykazał niezwykły hart duch.. Ładunek prochu kruszy głaz - słoń jest wolny.. c) Idrys, Gebhr oraz Chamis.. Okręt, na którym Guliwer wyruszył w pierwszą ze swych niezwykłych podróży.. Koniec pory deszczowej.. W tej sytuacji Staś wykazał niezwykły hart duch.. Wyjaśnij, jak zakończyła się każda z przygód.. Szukał jakiegoś bezpiecznego miejsca, które dałoby schronienie przed dzikimi zwierzętami.. Początkowo lew leży na skale położonej pośrodku wąwozu, jednak gdy zbliża się do niego Staś, ten szykuje się do skoku..

1 Opisz dwie sytuacje, w których StaÊ i Nel spotkali lwa.

14) W jaki sposób Staś zabił porywaczy?. 13) Jak mieli na imię niewolnicy, którzy zostali oddani w ręce dzieci?. inteligentnyGdy Beduini i Sudańczycy wznosili okrzyki radości Staś stał ze sztucerem w dłoniach i zdał sobie sprawę, że lepszej okazji do uwolnienia się od tych złych ludzi już nie będą mieli.. Staś zabił jedną z nich na prośbę Kalego, który przybrał się następnie w jej skórę, by Murzyni mogli odrazu poznać, że mają do czynienia z osobą krwi królewskiej.W końcu dotarli do Chartumu i spotkali się z Mahdim, który spytał czy dzieci przejdą na islam.. Staś żąda strzelby, chce zabić lwa.. W obronie Nel gotów był stawić czoło całemu światu.. 2011-02-17 19:58:56; Gdzie Staś i Nel spotkali z ojcami?. W kraju Wahimów zmarł ojciec Kalego i Kali musiał objąć władze.. Staś i Nel przygotowują się do wyprawy w kierunku brzegu Oceanu Indyjskiego.W tym etapie wyprawy Nel została całkowicie uleczona z febry i anemii.. Nastała grobowa cisza.. - Jakie niebezpieczeństwa czekały na dzieci na pustyni, na stepie, na sawannie, w buszu.. Przez dwa dni wędrowali stromym wąwozem.Staś i Nel są bohaterami powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i w puszczy".. Dzień uwolnienia Kinga z wąwozu.. Drugi raz dzieci spotkały lwa kiedy szły przez dżunglę,w tej sytuacjii dzieci uciekły na drzewo,a lwy zagryzły konie i po bardzo długim czasie odeszły.Opis przygody jak Staś i Nel spotkali lwa ..

Przechodzili przez wąwóz i spotkali lwa.

Huknął strzał, lew wspiął się na chwilę i wyprostował na całą wysokość, po czym runął na wznak łapami do góry.Nel przeszła i znalazła się po drugiej stronie.. Wyjaśnij, jak zakończyła się każda z tych przygód.. Byli wraz z Nel wolni, ale w głębi Afryki bez map, kompasu, lekarstw, doświadczenia.. Choroba, na którą zapada Nel.. Nel bała się go, gdyż po raz pierwszy widziała jak zabił ze .Pewnego dnia natknęła się na murzyńską wioskę dzikich, w której sprytny Kali przedstawił Stasia jako Wielkiego Pana - władcę słoni zabijającego lwy piorunem (strzelbą), a Nel jako Dobre Mzimu (bóstwo, bożek) do Wielkiej Wody, oznajmiając, ze podróżują wszyscy do Jeziora Bassa-Narok, w którym zamieszkuje naród Kalego.Niebezpieczna w´drówka 2 Uzupełnij tabel´ wspólnymi przemyÊleniami dotyczàcymi niebezpieczeƒstw, na które były nara˝one dzieci podczas w´drówki przez pustyni´, step, sawann´ i busz.. O to jedna z nich: Była godzina piąta po południu.. Gebhr chciał rzucić Kalego na pożarcie, ale Staś powiedział, że on zabije lwa.. W pierwszej chwili dziewczynka się zlękła, lecz po chwili grzecznie dygnęła i przedstawiła.1.Zabicie lwa 2.Pójście w nocy do nieznanego obozu (mogło to prowadzić do śmierci) troskliwy.. "W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza.. WyjaÊnij, jak zakoƒczyła si´ ka˝da z tych przygód.Henryk Sienkiewicz W pustyni i w puszczy ROZDZIAŁ I 1 — Wiesz, Nel — mówił Staś Tarkowski do swojej przyjaciółki, małej Angielki — wczoraj przyszli zabtie (policjanci) i aresztowali żonę dozorcy Smaina i jej troje dzieci — tę Fatmę, która już kilka razy przychodziła do biura do twojego ojca i do mego.Miasto, w którym rozpoczyna się akcja utworu H. Sienkiewicza.. W szóstym etapie podróży dzieci utraciły nadzieję na spotkanie z rodzicami .. Gebhr który był wodzem karawany Chamis Beduini Staś i Nel wędrowali w poszukiwaniu Smaina.. Po chwili zwrócił się do Nel: Nel!. Gebhr za wszystkie niepowodzenia mścił się na Kalim.. Wówczas ujrzała słonia, który ruszył w jej kierunku.. Pod tematem lekcji opisz .. Saba biegał poszczekując na małpy.Staś stanął oko w oko z lwem, który patrzył na niego ze zdziwieniem.. c) Idrys, Gebhr oraz Chamis.. a) Zabił lwa i wykorzystując sytuacje zabił porywaczy.. Byli wraz z Nel wolni, ale w głębi Afryki bez map, kompasu, lekarstw, doświadczenia.. 1.Czuł się lepszym od innych.. Stanowi on śmiertelne niebezpieczeństwo dla karawany.. Ugryzł panią Olivier.. Zaznacz fragmenty..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt