Jak przyrasta beta hcg w ciąży pozamacicznej forum

Pobierz

Tak jak jest wyżej napisane, przyrost beta-hCG powinien wyniesć 66% (po 48godz) lub 117% (po 72 godz).. ehh co za swieta sie zapowiadaja lekarza mam dopiero po nowym roku i nie wiem co z tym fantem zrobic:(najbardziej sie boje ze to ciaza pozamaciczna.Jun 8, 2021O ile poziom beta HCG w kolejnych badaniach wzrasta, rokowanie jest z reguły pomyślne.. Może potrzebne są po prostu jakieś leki.. Potem kochaliśmy się z.. Brak pęcherzyka, beta hcg rośnie, ale bardzo wolno, brak ciąży pozamacicznej - ForumGinekologiczne.plW 32 dniu ciąży beta wynosiła 244, na usg było widać jedynie pęcherzyk.. skomentuj 3 2 ~mama 188.146.7.. W piątek rano zrobiłam test jeszcze raz.. Jutro już pewnie będziesz miała ponad 200.. Nie to zebym chciala straszyc, ale tak wlasnie jest, co nie znaczy, ze to jest akurat w Twoim przypadku ciaza pozamaciczna.Feb 24, 2022Normalna ciąża charakteryzuje się wzrostem beta hCG co 2 dni o 65%, aw przypadku ciąży pozamacicznej wskaźnik ten wzrasta 2 razy w ciągu zaledwie jednego tygodnia.. skomentuj 2 0 ~Marta 188.146.137.. Niskie AMH wrzesień-wspomagacze.Pojawił się regularnie, jak na moje cykle, czyli w 35 dniu.. Trzymamy za Panią kciuki!A ja tu wariuję z niepewności, strasznie tęsknię za moją córeczką I wiecie może jak to jest z przyrostem Beta HCG przy ciąży pozamacicznej?. Do tego czasu przeczesałam cały internet..

Oczywiście znalazłam info o ryzyku ciąży pozamacicznej.

Ginekolog powiedziała, że jeśli jest to 6 tydzień ciąży, to troszkę za mały, zakłada, że ciąża przestała się rozwijać, zaleciła zrobić podwójnie betaHCG, aby sprawdzić czy wzrasta prawidłowo, i tak: w 38 dniu ciąży wyniosła 1207, a w 40 dniu ciąży tylko 1553.W diagnostyce ciąży pozamacicznej dużą uwagę zwraca się na poziom beta HCG we krwi.. Kiedy jeszcze oznacza się beta hCG?Najczęściej bo w 99 % przypadków ciąża ektopowa rozwija się w jajowodach .. skomentuj.. * (5 lat temu) Poza tym beta powinna przyrastac CO NAJMNIEJ o 114% w ciagu 3 dni, ale nie ma górnej granicy.. Temperatura trochę spadła.. (9 lat temu) 28 marca 2013 o 11:42.Może to również niestety oznaczać nieprawidłowości ciążowe, takie jak zagrażające poronienie lub ciąża pozamaciczna.. Było to niecałe 6 tygodni ciąży.Jak mówi mój lekarz, to najważniejsze, że ciąża powstała, a to oznacza, że nie ma problemu z płodnością.. To wczesna ciąża, więc stężenie hormonu powinno rosnąć.. Dodatkowo Hcg może czasem rosnąć mniej, czasem więcej i to, że masz teraz mały przyrost nie oznacza, że będzie źle.. w 31dc.298,3 Tak więc powtórz bete bo nie jest tak ważna wartość tylko ważniejszy jest przyrost.. Zmiany w stężeniu gonadotropiny w surowicy są też pomocne przy rozpoznawaniu ciąży pozamacicznej..

I o ciąży biochemicznej.

Ciąża pozamaciczna , rozwijająca się w obrębie jajnika doprowadzić może nawet do jego utraty co w konsekwencji zmniejsza szanse na kolejną ciążę .. Uczulam jednak na tę kwestię, bo moja beta przyrastała prawidłowo.Pobrali mi krew na betę, wynik w piątek o 17.00.. 6 days agoPoziom beta-hCG wydaje się być za mały.. Dopiero w 8-10 tygodniu ciąży poziom hCG osiąga szczyt, a następnie się obniża pozostając na niskim poziomie do końca ciąży.Czasem przyrosty hormonu beta-HCG nie są książkowe, a mimo to ciąża rozwija się.. Ja miałam w 27dc.53,1 w 29dc.139,6.. Pozostałe sytuacje są bardzo rzadkie lecz także najbardziej niebezpieczne .. Powolne nagromadzenie ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej może być również objawem nierozwiniętej ciąży lub wystąpienia poronienia samoistnego.May 25, 2022May 4, 2021 * (5 lat temu)Anwo to masz początek ciąży, więc beta rośnie każdego dnia.. Przyczyny ciąży pozamacicznejMar 15, 2021Przy pozamacicznej ciazy beta przyrasta bardzo wolno i jest problem wlasnie w odnalezieniu jej na USG, wlasnie dlatego, ze nie ma jej w macicy, a np. w jajowodzie.. Ważne, że stale rośnie.. Wysoki wzrost bety moze, ale nie musi świadczyć o ciąży bliźniaczej bądź ciazy pozamacicznej..

Powinna ona przyrastać o ok. 100% co 48h.

Nie martw sie na pewno jest dobrze.. Następnie z 1400, zrobiło się dzień później 1250 a następnego dnia 1100 - i już wtedy niestety pękł jajowód i lała się krew do brzucha, wieczorem byłam operowana.. Przykładowe zmiany w poziomie beta-HCG : Kolejne tygodnie ------------Poziom beta-HCG ( mIU/ml ) licząc od ostatniej miesiączkiU mnie niski przyrost beta hcg niestety zwiastował poronienie.. Wykonałabym jeszcze raz beta hcg dzisiaj, zeby sprawdzić przyrost od ostatniego razu.. Wyszła bardzo blada kreska, ale znowu - test dodatni.. Beta przyrastała bardzo szybko - sprawdzana co 24h, następnie co 48h.HCg swiadczy ze jest sie w ciazy ale w moim przypadku bylo tak nie dostalam miesiaczki ok 3- 4 dni zrobilam test ciazowy wyszedl dodatni wiec mysle jestem w ciazy umowilam sie na wizyte ale za ok 1 tygodnia jednak po paru dniach od zrobienia testu zaczelam krwawic trafilam do szpitala gdie wykonano USG w macicy nic nie bylo tzn jaja plodowego wiec wykonano test cizowy tzn okreslono poziom HCG .dzisiejsza beta potwierdza ze nie jest dobrze wynik 59, poprzedni 2 dni temu 40 nie przyrasta jak powinna.czyli trzy badania robione w odstepie 48godz: 28 - 40 - 59, a dzis 29dc..

Jesteś już w 9tyg więc nie będzie przyrastac ksiazkowo.

Cytuj KasiaMatysiak86 Użytkownik 0 0 odpowiedziMar 10, 2021Jak dla mnie bardzo ładnie przyrasta.. Zbyt wysokie stężenia beta hCG mogą być spowodowane ciążą mnogą (mogą w przypadku takiej ciąży 3-10 razy przekraczać wartość dla ciąży pojedynczej) lub nowotworami pochodzenia trofoblastycznego.. Należy czekać i wierzyć, że będzie dobrze.. I jeśli będzie nieprawidłowo najlepiej nie czekaj na wizytę tylko pojedz na izbę przyjęć niech zrobią usg, żeby wykluczyc m.innymi ciążę pozamaciczną, 0 S sówka91 Fanka BB :) Dołączył (a)Moja beta w ciąży pozamacicznej przyrastała wyjątkowo pięknie na początku nawet o 100% w 48 godzin.. Pozdrawiam Kochana - ja leżałam w szpitalu w grudniu z podejrzeniem w tym samym czasie 1 ciązy pozamacicznej na jajniku i 1 ciązy macicznej.. Aniołek 25.11.2017 (5tc) 05.03.2018 (10tc) Wyniki męża-OK..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt